Prezes Alstom w Polsce

Witamy w Alstom w Polsce

Polska jest ważnym rynkiem i obszarem działalności koncernu Alstom. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3000 pracowników, dysponuje nowoczesnym  zapleczem projektowo-wytwórczym i eksperckim na światowym poziomie oraz posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w zakresie energetyki i transportu szynowego. Od ponad dwudziestu lat polska organizacja Alstom rozbudowuje swój potencjał i umacnia obecność na rynku w Polsce. Dostarcza  innowacyjne i przyjazne środowisku technologie, a także oferuje najwyższy poziom usług.

Nasze liczne referencje na polskim rynku są przykładem udziału Alstom w rozbudowie i unowocześnianiu polskiej energetyki. Budowa największego i najnowocześniejszego w historii polskiej energetyki bloku energetycznego o mocy 858 MW oraz przeprowadzenie pierwszego w Polsce kompleksowego zintegrowanego projektu retrofitu na bloku nr 6 (370 MW) w Elektrowni Bełchatów – to najważniejsze osiągnięcia 2011 roku.

Jesteśmy również obecni na rynku taboru szynowego. Dostarczyliśmy pociągi dla metra w Warszawie, tramwaje Alstom jeżdżą między innymi w Warszawie, Katowicach, Gdańsku czy Szczecinie. To właśnie Alstom dostarczy w 2014 r. pierwsze w Polsce pociągi typu Pendolino, które umożliwią szybką i komfortową  podróż po kraju.

Od września 2010 r. działamy na polskim rynku w sektorze sieci przesyłowych, oferując naszym klientom zaawansowane technologie, fachową wiedzę oraz doświadczenie.

Ciągły proces inwestowania, zarówno w park maszynowy jak i rozwój kadr zapewnia polskiej organizacji Alstom osiąganie zrównoważonego wzrostu oraz wysokiej konkurencyjności wyrobów i usług.

Lesław Kuzaj
Prezes Alstom w Polsce