Press Centre

Language
Date

Type

Press Centre

Alstom dostarczył do Dublina najdłuższy w historii tramwaj Citadis, wyprodukowany w swojej fabryce w La Rochelle we Francji

20/11/2017

Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów. 

Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów.Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów. 

Pendolino Alstom łączy trzy kraje dla SBB

17/11/2017

Pociąg dużych prędkości Alstom Avelia Pendolino od grudnia 2017 roku połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię. SBB, Deutsche Bahn i Trenitalia będą oferować nową usługę bezpośrednich połączeń między Niemcami i Włochami przez Szwajcarię, począwszy od grudniowej zmiany rozkładu jazdy.

Minister Lies: – Przyszłość (pociągów) rozpocznie się w Dolnej Saksonii

09/11/2017

Wszystkie strony podpisujące umowę w Wolfsburgu w czwartek dokonały następujących ustaleń: pociąg przyszłości będzie napędzany wodorem, będzie jeździł bez generowania żadnych emisji i zacznie realizować swoje pierwsze przewozy pasażerskie w Dolnej Saksonii. 

Alstom zaprezentował pierwszy z pociągów dużych prędkości Pendolino dla NTV we Włoszech

06/10/2017

3 października spółki Alstom i NTV wspólnie zaprezentowały pierwszy z dwunastu pociągów dużych prędkości Pendolino zamówionych przez włoskiego przewoźnika w 2015 i 2016 r.

Alstom przedstawił Coradia Stream, dwóm głównym klientom w Europie – NS i Trenitalia

03/10/2017

Alstom zaprezentował dziś Coradia Stream – najnowszą generację regionalnych pociągów Coradia, swoim pierwszym odbiorcom: holenderskim narodowym liniom kolejowym NS i Trenitalii, włoskiemu operatorowi kolejowemu. 

Na wystawie Busworld 2017 Alstom zaprezentuje Aptis: swoje nowe rozwiązanie w zakresie mobilności

18/09/2017

w dniach od 20 do 25 października 2017 r. Alstom zaprezentuje razem z NTL, na wystawie Busworld w Kortrijk w Belgii, swoje nowe w 100% elektryczne rozwiązanie w zakresie mobilności: Aptis. Na stoisku grupy Alstom odwiedzający będą mieli również możliwość skorzystania z konfiguratora 3D.

Alstom podpisał umowę na utrzymanie przez 8 lat pociągów regionalnych w Szwecji

23/08/2017

Alstom i spółka Arriva podpisały umowę dotyczącą utrzymania 99 pociągów regionalnych Alstom Coradia Nordic, należących do Skånetrafiken, nazywanych również Pågatågen przez 8 lat. Wartość umowy wynosi w przybliżeniu 135 milionów euro. 

Alstom Konstal i Politechnika Śląska orgazniatorami Konferencji Naukowej „Pojazdy Szynowe 2018”

27/07/2017

Alstom Konstal nawiązał współpracę z Wydziałem Transportu Politechniki Śląskiej, dotyczącą wpólnej organizacji XXIII Konferencji Naukowej „Pojazdy Szynowe 2018”.

Alstom rozpoczął przegląd serwisowy pociągów Pendolino PKP Intercity

19/07/2017

Alstom przystąpił do przeglądu pierwszego z dwudziestu pociągów Pendolino, który osiągnął przebieg 1,2 miliona kilometrów. Po osiągnięciu tego dystansu, każdy pociąg Pendolino przechodzi tzw. overhaul, czyli przegląd wyższego rzędu. 

Alstom dostarczył 13 pociągów regionalnych dla Nordjyske Jernbaner w Danii

12/07/2017

Alstom dostarczył w terminie 13 pociągów regionalnych Coradia Lint dla duńskiego Nordjyske Jernbaner, dwa lata od podpisania umowy.