Press Centre

Language
Date

Type

Press Centre

Alstom zaprezentował najnowsze rozwiązania transportowe dla Aglomeracji Śląskiej

23/05/2018

Na XXIII Konferencji Naukowej „Pojazdy Szynowe 2018”, która odbyła się w dniach 22–25 maja na Politechnice Śląskiej, Alstom zaprezentował przełomowe technologie pozwalające sprostać potrzebom zarówno przewoźników, jak i pasażerów w Aglomeracji Śląskiej.

Testy Aptis - elektrycznego rozwiązania w zakresie mobilności, stworzonego przez Alstom i NTL w Holandii

09/04/2018

Firma Alstom i jej spółka-córka NTL  wysyłają swoje nowe rozwiązanie dla mobilności elektrycznej na trzytygodniową trasę pokazową w Holandii.

Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne Coradia Stream „Pop” dla Trenitalia

26/03/2018

Alstom zawarł cztery umowy z Trenitalia - włoskim operatorem kolejowym, o łącznej wartości około 330 mln euro, na dostawę 54 regionalnych pociągów Coradia Stream.

Elektryczna lokomotywa z Madhepury

11/03/2018

Spółka Alstom ukończyła najmocniejszą w pełni elektryczną lokomotywę z Madhepury w ramach programu „Make in India” (wykonaj w Indiach) i ogłosiła podpisanie kontraktów w Indiach o wartości 75 milionów euro.

Alstom rozwija kompetencje w zakresie rozwiązań cyfrowych i przejmuje 21net, eksperta w dziedzinie Internetu pokładowego

06/03/2018

Alstom podpisał umowę zakupu firmy 21net od funduszu Innovacom i innych inwestorów. 21net jest dostawcą Internetu pokładowego i systemu informacyjno-rozrywkowego dla branży kolejowej.

Alstom dostarczył do Dublina najdłuższy w historii tramwaj Citadis, wyprodukowany w swojej fabryce w La Rochelle we Francji

20/11/2017

Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów. 

Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów.Siedem, 55-metrowych tramwajów, zakupionych za kwotę 35 milionów euro przez spółkę Transport Infrastructure Ireland (TII), będzie eksploatowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej w Dublinie, w ramach projektu transportowego LUAS Cross City. Tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów. 

Pendolino Alstom łączy trzy kraje dla SBB

17/11/2017

Pociąg dużych prędkości Alstom Avelia Pendolino od grudnia 2017 roku połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię. SBB, Deutsche Bahn i Trenitalia będą oferować nową usługę bezpośrednich połączeń między Niemcami i Włochami przez Szwajcarię, począwszy od grudniowej zmiany rozkładu jazdy.

Minister Lies: – Przyszłość (pociągów) rozpocznie się w Dolnej Saksonii

09/11/2017

Wszystkie strony podpisujące umowę w Wolfsburgu w czwartek dokonały następujących ustaleń: pociąg przyszłości będzie napędzany wodorem, będzie jeździł bez generowania żadnych emisji i zacznie realizować swoje pierwsze przewozy pasażerskie w Dolnej Saksonii. 

Alstom zaprezentował pierwszy z pociągów dużych prędkości Pendolino dla NTV we Włoszech

06/10/2017

3 października spółki Alstom i NTV wspólnie zaprezentowały pierwszy z dwunastu pociągów dużych prędkości Pendolino zamówionych przez włoskiego przewoźnika w 2015 i 2016 r.

Alstom przedstawił Coradia Stream, dwóm głównym klientom w Europie – NS i Trenitalia

03/10/2017

Alstom zaprezentował dziś Coradia Stream – najnowszą generację regionalnych pociągów Coradia, swoim pierwszym odbiorcom: holenderskim narodowym liniom kolejowym NS i Trenitalii, włoskiemu operatorowi kolejowemu.